Hecht 755

Výkon
4.101355684479 kW
42.5 kg

• , zakoupeno v AZTechnika.cz

• Snadný převoz na místo práce v zahradě,kolečka se nemusí sundávat a nandávat stále dokola.Kultivátor docela dost váží,proto výborně zajíždí do hloubky a nepracuje jen povrchově.

Nikdy předtím jsem kultivátor neovládal.První dva pásy při rytí byla fakt pro mně dřina,neustále jsem se se strojem přetahoval.Doporučuji při rytí nechat stroj ,,ležet",Když se zastaví a pracuje na místě,stačí řídítka mírně přizvednout a stroj pokračuje v práci sám.Jede fakt hluboko a bezvadně.A na jarní práci před výsadbou doporučuji pro rovnání povrchu nastavit kola do polohy vodorovně a stroj krásně a rychle prokypří a porovná půdu.Jsem rád,že ho mám.S rýčem bych zahradu ryl tři dny,se strojem jsem měl hotovo za hodinu.Ale ze začátku to chce chytit do rukou.

• , zakoupeno v ElektroVoráček.cz

4.101355684479 kW
42.5 kg

HECHT 755 - BENZÍNOVÝ KULTIVÁTOR

Detailní popis kultivátor BENZÍNOVÝ

Benzínový kultivátor s 4-taktním motorem BRIGGS STRATTON series 650 o obsahu 190 ccm, výkonu 5,5 HP a 4 ks plecími radličkami o průměru 25 cm. Hmotnost kultivátoru je 42,5 kg.

Tento rotavátor je ideálním pomocníkem všude, kde je potřeba kultivovat větší počet jednotlivých záhonů. Díky dvojici vzadu umístěných kol je totiž přejíždění velice snadné a stabilní.

Spuštění kol k pojezdu a následné zvednutí kol do pracovní polohy se pak provede jednoduše pomocí páky během dvou vteřin. Na závěsu kol je rovněž umístěna ostruha (regulátor hloubky zapracování), která po spuštění slouží v půdě během práce jako brzda.

Tím snižuje fyzickou náročnost obsluhy a zároveň zajistí kvalitní rozmělnění struktury půdy. Tento rotavátor je rovněž vybaven výškově nastavitelnými řídítky, což zvyšuje komfort obsluhy.

Řídítka jsou osazena ovládacími pákami, páka spojky je opatřena pojistkou proti náhodnému spuštění nožů.

Kultivátor, někdy také označován jako rotavátor ocení každý zahrádkář nebo pěstitel, jelikož hodiny namáhavé práce s rýčem dovede přeměnit na minuty zábavy. Kultivátor využijete po celou sezónu - na jaře i po zbytek roku připravíte půdu podle toho, kdy se která plodina sází, na podzim pak do půdy můžete zapracovat kompost a hnojiva a připravit půdu na zimu. (Údaje o výkonech motorů jsou měřené při 3600 ot/min-1 . Tohoto výkonu stroj při běžném použití nedosáhne.

• Parametry kultivátor BENZÍNOVÝ

• Motor Briggs Straton
    • průměr radliček 38 cm
    • šíře 50 cm
    • po půlhodině vypadl odněkud šroub M 12 x 25 doteď nevím kam patří
    • obě plastové rukojeti jsou jen na okrasu
    • nastavování koleček a i tažné tyče je hůře než amatérsky konstrukčně provedené
    • radličky jsou tupé
    • u Hechta nebyli skoro schopni nastartovat motor, a když už se jim to po nalití benzínu podařilo, tak nevěděli, jak ho zastavit

Vhodné do showroomu, ale ne do zahrady
    je evidentní, že konstruktér s tímto zařízením v praxi nezkypřil ani metr

(značka)

jedním ze základních požadavků pro provoz všech strojů je pravidelná kontrola a údržba, která zahrnuje i kontrolu uvolněných součástí. Především prvním spuštěním a následně i pravidelně je proto nutné kontrolovat uvolněné nebo poškozené díly. To je ostatně uvedeno i v uživatelském návodu který je součástí stroje. Šroub mohl být špatně dotažen při kompletaci a uvolněn manipulací při přepravě.
    Nastavení koleček je řešeno nožním pedálem, jehož sešlápnutím je možné kolečka nastavit do tří poloh. Je proto velice jednoduché kola kdykoli spustit pro přejíždění, nebo zvednout do pracovní polohy. Zadní ostruha je uchycena v závěsu koleček, proto se při přepravní poloze sama zvedá, aby při pojíždění nepřekážela a při zvednutých kolech se spustí sama do pracovní polohy.
    Radličky jsou samozřejmě tupé, jejich účelem není cokoli řezat, ale naopak musí být odolné pro práci v zemině.
    První nastartování nového motoru může vždy znamenat menší potíže. Palivo nalité do nádrže musí nejprve dokonale zaplavit palivový systém, což může při prvním spuštění znamenat nutnost opakovaného neúspěšného startování.
    Všechny stroje jsou před uvedením na trh důkladně testovány.

• , zakoupeno v AZTechnika.cz

• , zakoupeno v ElektroVoráček.cz